V některých státech zakázali chov kožešinových zvířat

19. května 2013 v 12:15 | Coffie |  Lišky
Teď... Teď jsem přišla z Kauflandu a přinesla jsem si s sebou i časopis, který už pár let sbírám.
Psí Kusy
A koukám na to v autě a na straně 17 stojí titul: Ve Slovinsku zakázali chov kožešinových zvířat.
A já si hned říkám:,, No konečně na to přišli!"
Ale píšou tam, že už dřív to někde zakázali - to jsem ale teď slyšela prvně :D A tak mě tohle fakt potěšilo :)
Tady máte opsaný celý článek:
Ke státům, které v Evropě nedovolují chov takzvaných kožešinových zvířat, se přidalo nyní také Slovinsko. To na svém území mělo jednu registrovanou farmu. Zákon o zákazu chovu a lovu kožešinových zvířat byl v této zemi schválen 95% většinou a v platnost vstoupí 1. ledna 2015. Zákaz chovu kožešinových zvířat platí ve Velké Británii, v Rakousku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a Nizozemí. V Dánsku platí zákaz chovu některých kožešinových zvířat; nepřímý zákaz formou legislativních opatření, která chov de facto znemožňují, pak mají v Bulharsku, Švýcarsku, Německu a Srbsku.
Zákazy ale mohou mít i negativní aspekty. Omezení legálních chovů se promítá do ceny kožešin na trhu a zvýšené ceny neucházejí ilegálním obchodníkům. Ti pak mohou kožešiny vykupovat z ilegálních zdrojů, například z načerno provozovaných farem. Je logické, že takové ilegální chovy neabsolvují žádné kontroly podmínek, a tak si jejich provozovatelé s dodržováním veterinární a hygienické legislativy hlavu rozhodně nelámou.
Mno... Ty "negativní" následky mi vůbec nevaděj... O to líp! Lidi si to nebudou kupovat, a tak se ani ty ilegální farmy nemusej zakládat ne?
Jen se nemůžu doškat, až se tenhle zákaz objeví i tady, u nás, v ČR...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama